POP Lojistik Nedir? Pop Lojistiği Avantajları Nelerdir?

POP Lojistik Nedir? Pop Lojistiği Avantajları Nelerdir?
POP Lojistiği yani, “Satın Alma Noktası hizmeti”, farklı farklı markaların bulunduğu alanda,

satın alma fikrini etkileyecek tüm faaliyetleri ve malzemeleri içerir.

POP Lojistiği, konumlandırma ve kurulum da dahil olmak üzere, satış sonrası aşamaya kadar promosyon malzemelerinin satış noktasına (alışveriş merkezleri, etkinlikler veya diğer aktivasyon noktaları) teslimi ve yönetimi - bakım, geri çekme, kullanım veya daha fazla depolama sistemidir.
Müşteri bir satın alma kararı vermediyse veya bir rakibin ürününü değerlendirme havuzuna aldıysa, P.O.P. olaylar ve faaliyetler durumu tersine çevirmede çok etkili olabilir. Buna broşürler, sergiler, tadım etkinlikleri vb. Dahildir.
Öte yandan lojistik, bu malzemelerin satın alma noktasında son kullanıcıyı etkilemeye hazır, doğru zamanlamaya ve azami özen gösterilmesini içerir ve tedarikçi tüm süreci son kullanıcıya kadar yönetir.
Doğru bir P.O.P. Lojistik Yönetimi ve markanın fayda planlaması ve planlamasının maksimize edilmesi çok önemlidir. Taşınabilir ürünlerin doğru paketlenmiş ve hasarsız nakliyesi; kurulumların en doğru şekilde yapılması ve son kullanıcı ile en uygun zamanda temasta olmaları için hayati önem taşımaktadır.
Liva Nakliyat İle POP Lojistiği
Liva Nakliyat, 2016 yılından beri nakliyat sektöründe hızla yükselen bir değer olarak İstanbul ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına hizmet veren bir firmadır. Başta POP Lojistiği olmak üzere, Fuar lojistiği, event lojistiği, evden eve nakliyat, ofis lojistiği, kampanya lojistiği, mağaza kurulum ve lojistiği gibi birçok dalda hızlı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Konusunda uzman ekibiyle hızlı çözümler sunan firma; özellikle POP Lojistiği konusunda uzmanlaşmıştır.
Liva Nakliyat , “P.O.P. Lojistik ve Yönetim Kavramı ”sektöründeki 4 yıllık tecrübesi ile Türkiye’de birçok saha çalışanına hizmet vermektedir.
Liva Nakliyat, ticari amaçlı ticari taşımacılık organizatörlerine verilen sertifikalara sahip olup, başta İstanbul POP lojistiği olmak üzere, Antalya POP lojistiği, fuar lojistiği, depolama hizmetleri, evden eve nakliyat, mağaza kurulumu ve lojistiği, event lojistiği, kampanya lojistiği gibi birçok konuda uzmanlaşmıştır.
Liva Nakliyat, Türkiye'deki tüm zincirlere ve yerel mağazalara eş zamanlı kurulum hızı ve profesyonel ekibine sahiptir.
Müşterilerin ürünleri “özel” ve “paket” olarak ikiye ayrılır. POP lojistiği tercih eden sektörlerin “hızlı tüketim malları” ve “POP malzemeleri “ özel tasarlanan ve malzemelerin özelliklerine uygun lojistik araçlarla zarar görmeyecek şekilde ve sorunsuz taşınma işlemidir. Liva Nakliyat, standların tasarım aşamasında verdiği nasıl olmalı fikir destekleriyle üretim başta olmak üzere, nakliyede ve depolamada maliyetlerin en aza indirilmesinde avantajlar yaratır.
Kısmi Dağıtım
Bunların çoğu zincir mağazalar ve bayi teslimatları içindir. Eksiksiz bir hizmet sunmak için bilinen kargo ve depo sisteminden tamamen farklı ve küresel bir anlayış sağlanır. Ürünler depodan boşaltıldıktan sonra nihai depoya oradan uygun araçlarla teslim edilir. Ürünler daha az kullanıldığından, hasar riski daha az ve teslimat performansı daha yüksektir.
Liva Nakliyat İle Lojistik Avantajları
Araç alımı ilk elden yapılır ve Liva Nakliyat müşterilerine önemli maliyet avantajları sağlar. Tüm nakliye ve dağıtım operasyonları müşteri ihtiyaçlarına göre şekillendirilir ve her saniye online sistem üzerinden operasyon merkezi tarafından izlenir. Karmaşık ve kısmi sevkiyatlarda, teslimat sırasında meydana gelebilecek arızalara hızlı çözümler üretilebilir.
POP Lojistiği Kullanan Firmalar Açısından Yararları
Son yıllarda, ürün ve hizmetler için POP Lojistiği bütün sektörler için odak noktası olmuştur. Tüm sektörlerde POP Lojistiği, markayı desteklemek ve aynı zamanda büyümesini sağlamanın bir başka yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda, markaların büyümesi POP Lojistiği iyi anlamaktan ve uygulamaktan geçmektedir. Aynı zamanda müşteri ile yakın temas POP Lojistiği kullanarak gerçekleşir. Küresel Satın Alma Noktası (POP) Lojistiği 2018 için Pazar Raporu'na göre, küresel satın alma noktası pazarının 2018'den 2026'ya kadar % 5,9'luk bileşik yıllık büyüme oranında genişlemesi bekleniyor. Müşteri memnuniyetini de düşündüğümüzde POP Lojistiği seçen marka ve firmaların büyümesi daha etkin ve daha çabuk olduğu da gözlemlenmektedir.