Blog

Taşınmadan Önce Yapılacaklar

Taşınmadan Önce Yapılacaklar

Evler insanların yaşamında oldukça büyük bir yer tutar. Fakat zaman zaman ulaşım imkanı, iş-okul değiştirme gibi çeşitli sebeplerden dolayı bulunduğumuz evden başka bir yere taşınmamız gerekebilir.

Taşınma Masraflarını Azaltmanın İpuçları

Taşınmak yeni bir eve veya işyerine geçmenin keyfini içerse deaynı zamanda da masrafları olan zor bir süreçtir. Bu süreci keyifli olduğu kadar uygun fiyatlardan yaparak geçirmek bazı detaylar sayesinde mümkündür.

Lojistikte Depolama Aşamaları

Lojistikte Depolama Aşamaları

Günlük yaşamın sürdürülebilir olması bakımından lojistik son derece önemli konular arasında yer alır. Günlük yaşamda kullanılan ve tüketilen çeşitli ürünler lojistik ile bir yerden başka bir yere aktarılabilirler.

Lojistik Dijitalleşmenin Etkileri

Lojistik Dijitalleşmenin Etkileri

Dijital dönüşüm, tüm sektörlerde olduğu gibi lojistik sektöründe de oldukça önemlidir. Yapay zeka teknolojisi ile üretilen robotlar ve yazılımlar, ulaşımda da drone teknolojisinin kullanımı gibi yepyeni lojistik sahaların oluşması şirketlerin yeni yazılımlara yönelmesine neden olmuştur.

Küçük Evler İçin Büyük Dekorasyon Fikirleri

Son zamanlarda giderek popülerleşen minimal yaşam stili evlerde de kendini gösteriyor. Hızlı şehirleşmeyle birlikte küçük ev tasarımları oluşturarak minimal yaşam alanları ile insanlara pratiklik sunuyor.

İç Lojistik Nedir?

İç Lojistik Nedir?

Taşınabilir mallar ile eşyaların üreticilerden tüketicilere kadar uzanan süreci lojistik olarak isimlendirilir. Malların tüketicilere tam zamanında ve eksiksiz bir şekilde ulaşması adına gerçekleştirilen organizasyonlar da lojistik alanı içerisinde yer alır.

E-Ticaret Lojistiği İçin Dinamik Çözümler

E-Ticaret Lojistiği İçin Dinamik Çözümler Ve Faaliyet Alanları

Teknolojinin ilerlemesi ve günümüzde insanların zamanlarının çok daha kıymetli olması ile beraber alışveriş ve lojistik dahil pek çok sektör online platformlara taşınmıştır.

LİVA NAKLİYAT DEPOLAMA HİZMETİ

Depolama hizmeti belirli bir noktadan gelen mal, ürün veya yüklerin teslim alınarak uygun koşullar altında anlaşılan süre boyunca korunması ardından yine belirlenen noktalara gönderilmek üzere hazır hale getirilmesi işlemidir.

Destekleyici Lojistik Faaliyetleri

Destekleyici Lojistik Faaliyetleri Nelerdir?

Lojistik işlemlerinde taşımacılığın sorunsuz şekilde gerçekleşmesi adına birtakım güvenlik önlemlerinin alınması ve işlemlerinin tümünün prosedürlere göre gerçekleştirilmesi önemlidir.

Dağıtım Lojistiği Hakkında Her Şey

Dağıtım Lojistiği Hakkında Her Şey

Lojistik tanımına genel olarak bakıldığında ürün, hizmet veya insan gücünün ihtiyaç duyulduğu alanlarda ilgili kaynakların zamanında ve istenen konuma yönlendirilmesi için gerçekleştirilen faaliyetlerin bütünüdür.

Lojistik Sektöründe Hızlı Taşımacılık Alternatifleri

Lojistik Sektöründe Hızlı Taşımacılık Alternatifleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte endüstrinin her alanında olduğu gibi lojistik alanında da çeşitli gelişmeler yaşanmaktadır. Yeni iş modelleri, yeni müşteri modelleri, yeni teknolojiler lojistik sektörünün yeniliklere hızlı bir şekilde adapte olmasını gerektirir.

Perakende Sektöründe Lojistik İhtiyaçları

Perakende Sektöründe Lojistik İhtiyaçları

E-ticaretin yaygınlaşması ile birlikte perakende sektörü bir dönüşüm ve değişim içerisinde ilerler. Ürün çeşitlilikleri sektörün hacimce genişlemesini de sağlamıştır. Günümüzde artan ihtiyaçlar ve zevkler göz önünde bulundurularak çeşitli ürünler imal edilir.

Tedarik Lojistiği Nedir?

Tedarik Lojistiği Nedir?

Tedarik sektörü ile lojistik sektörü çoğunlukla birbirine karıştırılan konulardır. Tedarik zinciri hammaddelerin üreticiden çıktıktan sonra tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süreyi ifade eden bir kavramdır. Lojistik sektöründe ise önemli olan tüketicidir.

Sağlık Lojistiği Nedir?

Sağlık Lojistiği Nedir?

Bir ürünün üreticiden çıkarak tüketiciye ulaşana kadar geçen ambalajlama, saklanma, depolanma, taşınma ve tüketiciye teslim edilme aşamalarının tamamı lojistik olarak isimlendirilir.

E-Ticaret Lojistiği Nedir? Önemi Nedir?

E-Ticaret Lojistiği Nedir? Önemi Nedir?

E-Ticaret, günümüzde ulusal ve global ekonomi anlamında önemli etkileri olan, üretici ve tedarikçilerin pazarda yer almak istediği dikkat çeken bir gelişimdir.

Depo Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Depo Yönetimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Hammadde ve ürünlerin saklanması için kullanılan büyük alan veya ambarlara depo denir. Depolar gelişen teknoloji ile birlikte ürün tedarik sürecinin yönetilmesine destek sağlayan en önemli unsurlardan birisi haline gelmiştir.

TAŞINMA TÜYOLARI

TAŞINMA TÜYOLARI

Günümüzde pek çok kişi, çeşitli nedenlerden dolayı oturduğu evden taşınmaktadır. Kimi zaman bu nedenler mecburi olsa da kimi zaman keyfi olabilmektedir.

OFİS TAŞIMACILIĞI

OFİS TAŞIMACILIĞI

Ofisimizin aynı zamanda iş hayatımızın yüzü olduğunu düşünecek olursak; yeni bir ofise geçiş aşamasında yaratmış olduğumuz imajın da değişmemesi gerektiğini söyleyebiliriz.

NAKLİYAT SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK HASARLAR

NAKLİYAT SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK HASARLAR

Taşınma aşamasında olan pek çok insanın aklına ilk olarak; “nakliye sırasında eşyalarıma bir zarar gelir mi?” sorusu gelmektedir.

NAKLİYAT SİGORTASI

NAKLİYAT SİGORTASI

Günümüzde, basit bir evden eve nakliyat yapılacağı zaman ya da uluslararası denizyolu, havayolu gibi çeşitli yollardan ürün taşınacağı durumlarda nakliyat sigortası yapılması tavsiye edilmektedir

MONTAJ VE DEMONTAJ

MONTAJ VE DEMONTAJ

Günümüzde kullandığımız ürünlerin birçoğu montaj işlemi gerektirmektedir. Montajı yapılan ürünün, montaj işlemi gerçekleşmeden önceki parçalara dönüştürülmesi için demontaj işlemi uygulanmaktadır.

MAĞAZA LOJİSTİĞİ NEDİR?

MAĞAZA LOJİSTİĞİ NEDİR?

Günümüzde ticarete atılmanın en popüler yollarından biri, mağaza açmaktır. Kişiler ya da firmalar, yeni birer mağaza açarak veya mevcut mağazalarının başka şubelerini açarak ticarete atılmaktadır.

LOJİSTİK HİZMETİ

LOJİSTİK HİZMETİ

Lojistik kelimesi son yıllarda karşımıza sık sık çıkmaktadır. Yeni bir kelime gibi dursa da aslında kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır.

KURUMSAL NAKLİYAT

KURUMSAL NAKLİYAT

Günümüzde birçok şirket ya da kamu kuruluşu, çeşitli nedenlerden dolayı bulundukları binalardan taşınmaktadır. Evden eve nakliyatın aksine bu taşınma işlemi, daha ciddi bir süreç içermektedir.

KAĞITHANE EVDEN EVE NAKLİYAT

KAĞITHANE EVDEN EVE NAKLİYAT

Evden eve nakliyat; gelişen teknolojinin de yardımıyla taşınan eşyaların sorunsuz bir şekilde, bir evden başka bir eve taşınması için götürülmesi işlemidir.

GÜVENİLİR NAKLİYAT FİRMAMI NASIL BULURUM?

GÜVENİLİR NAKLİYAT FİRMAMI NASIL BULURUM?

Günümüzde insanlar çeşitli nedenlerden dolayı yaşadıkları evlerden taşınıyor ya da taşınmak zorunda kalıyor. Evlerinden taşınan insanlar ise birçok problemle karşı karşıya kalıyor.

FUAR LOJİSTİĞİ NEDİR?

FUAR LOJİSTİĞİ NEDİR?

Fuarcılık; gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde, son yıllarda oldukça gelişme göstermiştir. Fuarcılık alanındaki bu gelişmeler, pek çok iş alanındaki gelişmeleri de beraberinde getirmiştir

EVENT LOJİSTİĞİ

EVENT LOJİSTİĞİ

Günümüzde; ulusal ya da uluslararası fuar hizmetlerinin gerçekleşmesi noktasında, ortak kullanılan monte ve demonte ürünlerin sevkiyatında lojistik hizmetlerinden yararlanılmaktadır

EVDEN EVE NAKLİYAT

EVDEN EVE NAKLİYAT

Günümüzde çeşitli nedenler sebebiyle yaşadığımız dairelerden ayrılıyor ya da ayrılmak zorunda kalıyoruz. Sonrasında ise bazı problemlerle karşılaşıyoruz.

Doğru Eşya Kolileme Nasıl Yapılır Profesyonel Firmadan Öneriler

Doğru Eşya Kolileme Nasıl Yapılır Profesyonel Firmadan Öneriler

Birçok nedenden dolayı evlerimizden taşınmaktayız. Evimizi taşırken, dikkat etmemiz gereken pek çok durum vardır. Bu durumlardan birisi de, eşyalarımızı kolileme şeklimizdir.

DEPOLAMA HİZMETİ NEDİR

DEPOLAMA HİZMETİ NEDİR

Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı kişi ya da kurumlar eşyalarını depolama ihtiyacı duyar. 1-2 aylık depo ihtiyacı için bir depo kiralamak pek mantıklı değildir.

Dağıtım Lojistiği

Dağıtım Lojistiği

Dağıtım; ürünlerin belirtilen zaman ve miktar gibi koşullara uygun olarak, belirtilen yerlere sevk ve teslim edilebilmesi için gerçekleştirilen işlemler bütünüdür.

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

ASANSÖRLÜ NAKLİYAT

Asansörlü nakliyat; belli kat yüksekliklerinde eşya taşımayı hızlandırmak; ayrıca işçilikten, zamandan tasarruf etmek için tercih edilen bir evden eve nakliyat türüdür