Depo Lojistiği Nedir ? | Pandemide Depolama ve Hijyen Avantajları Nelerdir ?

DEPO LOJİSTİĞİ NEDİR ?

Depo lojistiği günümüz şartlarında gerek ticarette gerek bireysel olarak her alan için en fazla ihtiyaç duyulan lojistik sektörlerinden bir tanesidir. Firmamız bu sektöre 2016 yılında girişi ile beraber piyasa ve müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu lojistik ihtiyacın en doğru ve en güvenilir şekilde karşılanması açısından depo seçimi oldukça önemlidir. Doğru depo seçimi özellikleri kaliteli olan, kurumsal, sigortalı ve güvenilir depolardır.


LOJİSTİKTE DEPOLAMA NEDİRLOJİSTİKTE DEPOLAMA NEDİR?

Depolar belirli süreliğine ev, ofis eşyalarının veya ticari ürünlerin, tarihi eserlerin barınmasında ve korunmasında rol üstlenen sistemlerdir. Depo lojistiği görevleri bu aşamada eşya barındırmak ile kalmaz teslim alma, listeleme, eşyaların kontrol edilmesi, muhafaza edilmesi, sayılması ve teslim edilmesi gibi diğer bir çok görevi de üstlenmiştir. Firmamız liteleme, takip ve garanti ile tam kontrol sağlanmaktadır.


DOĞRU DEPO SEÇİMİ KRİTERLERİDOĞRU DEPO SEÇİMİ KRİTERLERİ

 • Çalışmaya karar verdiğiniz depo firması bu alanda uzman mı?
 • Depolarda güvenlik önlemleri alınmış mı?
 • Depo olası risklere karşı sigortalı mı?
 • Depolar barındıracağı her eşya için uygun koşullara sahip mi?
 • İklim ve envanter kontrolüne sahip mi?
 • Ekipler eşyaları taşıma ve istifleme konusunda profesyonel mi?
 • Depolar pandemi dönemi kurallarına uygun olarak hizmet veriyor mu?

LOJİSTİKTE DEPOLAMA AVANTAJLARI NELERDİRLOJİSTİKTE DEPOLAMA AVANTAJLARI NELERDİR?

Evinizde bir tadilat varsa veya kısa bir süreliğine boşaltmanız gerekiyorsa, ofisinizi taşıyorsanız veya belirli bir süreliğine kapatmak zorundaysanız yada herhangi bir sebeple elinizde fazladan bulunan eşyalar varsa hali hazırda bulunan eşyaların barındırılması için güvenilir bir depolama hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Bu aşamada depolama lojistik desteği sizlere avantaj sağlamaktadır.


LOJİSTİKTE DEPO İÇİ ŞARTLARI NELERDİRLOJİSTİKTE DEPO İÇİ ŞARTLARI NELERDİR?

Ürünlerin depolama alanında küf, kabarma gibi bozulmalar yaşamaması açısından önem arz etmektedir. Liva nakliyat depolama lojistiğinde bu gerekli şartları uzmanlık ile sağladığında piyasada ki yeri oldukça sağlam ve başarılıdır. İstanbul ve Antalya’da konumlanmış olan özel depolarımızın iç özellikleri ise şöyledir;

 • 7/24 güvenlik kamerası sistemi ile teslim alınan ürünlerin %100 güvenliği sağlanır.
 • Belirli periyodlarda böcek ve kemirgen ilaçlaması yapılır.
 • Teslim alınan tüm ürünler yapılarına uygun olarak paketleme işleminden geçer.
 • Depolarımız amacına uygun olarak teslim alınan ürünlerin direk hava ile temasını kesmektedir.
 • Sıcaklık ve aydınlatma sistemine sahip olan depolarımız ürünlerde deformasyon yaşanmaması adına garantilidir.
 • Ürünlerin hava, sıcaklık ve aydınlık kontrolleri yapılmaktadır.
 • Belirli aralıklarla depolarımız virüs ve bakterilere karşı dezenfekte edilmektedir.

PANDEMİDE DEPOLAMA ve HİJYENPANDEMİDE DEPOLAMA ve HİJYEN

Tüm dünyanın büyük bir mücadele verdiği virüs sebebiyle her alanda olduğu gibi nakliye ve depolama lojistik sektöründe de hijyen oldukça önemlidir. Depolanan ürünlerin güvenliği kadar temiz bir ortamda barınması gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlerin üzerinde ki paketlemeden dolayı virüs ve bakterilerin hızla yayılması kaçınılmaz olacaktır.

Liva Nakliyat olarak mesleğimizin her alanında olduğu gibi depolama lojistikte de müşteri memnuniyetini zirvede tutmayı vizyon bilen firma olduğundan pandemi sürecininde en güvenilir lojistik firmaları arasındadır.

Firmamız tüm depolarını alkolsüz, kokusuz ve zararsız dezenfektanlar ile dezenfekte etmektedir. Bu özelliği ile ürünlerinizi deformasyondan korurken aynı zamanda yüksek hijyen sağlamaktadır.

İstanbul ve Antalya için depolama ve diğer tüm lojistik sektöründe firmamız ile çalışmak alternatif hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için irtibat adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.